Zaproszenia ślubne – jakie wybrać?

Przygotowania do ślubu to zdecydowanie emocjonujący czas. O wszystkim trzeba pamiętać, ale jak tu nie zwariować? Dookoła jest mnóstwo ciekawych ofert, propozycji, praktycznie na każdym kroku nas kuszą różnymi opcjami. Sami też mam mnóstwo pomysłów, także mamy sporo dylematów. Jednym z ważnych elementów przygotowań do tego magicznego dnia jest wybór zaproszeń ślubnych. Niejedna przyszła Para Młoda zastanawia się jakie zaproszenia wybrać- bardziej klasyczne, nowoczesne, ekologiczne, czy humorystyczne? Czy powinny być spójne z dekoracjami w kościele, na sali? Czy raczej powinny się właśnie wyróżniać?

Jak wybrać doskonałe zaproszenia ślubne?

Niby wydaje się, że wybór zaproszeń na ślub czy inną okoliczność jest banalną sprawą. I, że nie będzie jakiegoś większego z tym problemu. Jednak, gdy rozpoczynamy poszukiwania zaczynają się tzw. „schody”. Przecież tutaj nie chodzi tylko o zakup zwykłej karteczki, tylko o coś znacznie ważniejszego. Chodzi o to, żeby zaprosić naszych gości w bardzo elegancki sposób. To nasza wizytówka, w której zawarte są wszystkie informacje odnośnie do danej uroczystości. Oczywiście takie kartki okolicznościowe powinny stanowić odzwierciedlenie samych nas.

Rynek nie ułatwia nam wyboru, ponieważ znajdziemy dzisiaj mnóstwo ciekawych zaproszeń. Które są wykonane z najróżniejszych materiałów, kolorów, formatów czcionki. Niektóre są wykonywane ręcznie, a inne drukowane. Dlatego trzeba dobrze sobie przemyśleć — czego tak naprawdę szukamy? Jakie chcemy, żeby nasze zaproszenia były? Najlepiej jak poszukiwania za zaproszeniami rozpoczniecie około cztery miesiące przed ślubem. Kiedy już będziecie mieć gotową listę gości, których chcielibyście zaprosić na swoje ważne i wyjątkowe wydarzenie. Oczywiście możecie kupić kilka zaproszeń w zapasie, jeżeli nie zdecydujecie się na zaproszenia personalizowane. Lepiej mieć dodatkowe kartki w razie błędów, jakie mogą wystąpić przy wypisywaniu.

Na co więc zwrócić uwagę wybierając zaproszenia ślubne?

Przede wszystkim na staranne wykonanie, żeby nie zawierały w treści żadnych błędów. Najlepiej, żeby takie zaproszenia były spójne ze stylem śluby oraz wesele. To samo się tyczy w przypadku innych oczywiście okoliczności. Dlatego warto tutaj zwrócić uwagę na różne detale — stroje, dekoracje, kolorystykę. Jeżeli planujecie urządzić wesele skromne z reguły też takie powinno się wybierać zaproszenia. Chociaż tutaj też zależy wszystko od naszego gustu i upodobań. Z tym że warto tutaj zaznaczyć również, że „mniej czasem znaczy więcej”. Dlatego warto zastanowić się, czy zamiast bogatych z przepychem zaproszeń nie zamienić na coś nowoczesnego, eleganckiego i zarazem subtelnego. Coś gustownego i z tak zwanym smakiem. Takie zaproszenia zawsze zyskują uznanie i ich piękno jest docenione niezależnie od okoliczności.

Gdzie zamówić zaproszenia ślubne?

Wiele osób zastanawia się również czy kupić kartki okolicznościowe w sklepie stacjonarnym, czy przez internet? Myślę, że odpowiedź na to pytanie jest dosyć prosta. Wiadomo, że w sklepach stacjonarnych wybór w poszczególnych modelach jest dosyć ograniczony, również ceny bywają bardzo wysokie. Także jak szukamy naprawdę czegoś konkretnego i zarazem oryginalnego warto przejrzeć sobie różne oferty w internetowych sklepach. Tam znajdziemy wiele interesujących ofert i w znacznie też korzystnej cenie. Niektóre nawet firmy dają możliwość otrzymania przez klientów próbek zaproszeń. Co jest fajną sprawą, kiedy chcemy przekonać się, czy wybrany przez nas model spełnia nasze oczekiwania. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, możecie kupić dzisiaj kartki okolicznościowe, które należy samemu wypisywać. Jednak wiele firm też oferuje w pełni spersonalizowane zaproszenia. Jest to świetna opcja dla osób, które chcą zaoszczędzić czas na ich wypisywaniu wszystkich informacji i danych, bądź zwyczajnie nie mają na to ochoty.

Ręcznie robione zaproszenia

A co powiecie na ręcznie robione zaproszenia ślubne? Wiele osób decyduje się na to, żeby wykonać sobie samemu karteczki. Z jednej strony chodzi tutaj o kwestię finansową, a zaś z drugiej strony o oryginalność. Z całą pewnością trzeba się tutaj uzbroić w cierpliwość, czas, odpowiedni materiał. I też trzeba zadać sobie pytanie- jaki będzie efekty końcowy? Owszem można też kupić gotowe tego typu zaproszenia, jednak trzeba to dobrze rozważyć. W końcu takie zaproszenia powinny być subtelne i nie przesycone. Jeśli zdecydujecie się na ręcznie robione zaproszenia, ale chcecie to komuś zlecić to z naszej strony możemy polecić sklep z zaproszeniami farrowdesign.pl

Podsumowując, wybór zaproszeń nie jest łatwy. Jednak biorąc pod uwagę wszystkie najważniejsze aspekty związane ze stylem ślub, różnymi elementami jesteśmy w stanie wybrać coś eleganckiego i odpowiedniego dla siebie. Wtedy wszystko będzie ze sobą idealnie współgrało.