Wybór stroju dla Pana Młodego

W tym wyjątkowym dniu nie tylko Panna Młoda powinna błyszczeć, przecież to jest najważniejszy dzień życia także dla mężczyzny. Co powinien zrobić Pan Młody aby wyglądać elegancko i ponadczasowo? Jaki ubiór wybrać? Jak uniknąć sytuacji, gdy po kilku latach patrząc na fotografie ślubne uśmiecha się zażenowany myśląc „jak ja mogłem się tak ubrać?”. W dzisiejszym artykule postaramy się pomóc każdemu mężczyźnie szykującemu się do ślubu.

Strój

W modzie ślubnej nadal królują i najczęściej wybierane są klasyczne garnitury. Garnitury są najbardziej uniwersalnym strojem weselnym. Kupując klasyczny garnitur można założyć go  na wiele okazji. Garnitury występują najczęściej w trzech kolorach:

  • granatowy i odcienie niebieskiego – elegancki i uniwersalny kolor na ślub oraz inne okoliczności
  • szary – od jasnego szarego po ciemny grafit (który jest najlepszym wyjściem na ślub), jest mniej uniwersalny niż reszta kolorów
  • czarny – elegancki i klasyczny a w połączeniu z białą koszulą wypada bardzo dostojnie

Odpowiedni krój dopasowany do sylwetki sprawi, że Pan Młody będzie wyglądał niczym książę z bajki.

Na ślub można założyć także bardziej uroczyste i ekskluzywne odzienie takie jak frak czy smoking. Są to jednak stroje typowo wieczorowe, których raczej nie będziemy mieli możliwości użyć ponownie. Jednak odzwierciedlają uroczysty charakter tego niezapomnianego dnia.

Podczas zakupu stroju Pan Młody powinien wykonać kilka wymachów lub nawet zatańczyć. Pamiętajmy, że ten strój ma być elegancki ale jednocześnie wygodny. To nie jest zbroja rycerska

 Podczas zakupu stroju, należy zwrócić uwagę na skład materiału – im wyższa zawartość wełny tym lepiej. Jednocześnie należy pamiętać, że całą uroczystość i zabawę weselną będziemy pod ostrzałem fotografów – materiał kiepskiej jakości będzie się gniótł, i nabierał plastikowego połysku.

Jeśli mamy problemy finansowe możemy zaoszczędzić na zakupie stroju i wypożyczyć garnitur lub frak.

Dodatki

Nie tylko kobiety maja dodatki do wymarzonej kreacji. Panowie też muszą pamiętać o odpowiedniej muszce lub krawacie, spinkach do mankietów, pasku do spodni czy garniturowych skarpetkach.  Wybierając się po krawat/muchę koniecznie zabierzcie ze sobą koszulę (szczególnie jeśli nie jest ona biała!), pomoże ona w doborze odpowiedniego koloru. Krawat powienien być ciemniejszy od koszuli, jego wzór nie powinien być krzykliwy. Ponad to jeśli masz problemy z wiązaniem krawata poproś Panią ze sklepu, aby to zrobiła lub nauczyła Cię odpowiedniego wiązania.

Podczas ślubu najlepiej sprawdzą się klasyczne, czarne zakryte półbuty. Pamiętajcie, aby w domu odkleić wszystkie naklejki z butów – nie chcecie aby goście oglądali naklejki na Waszych butach podczas ślubu.  Kolor butów i paska powinny ze sobą współgrać.

Wybierając spinki do mankietów należy wybrać klasycznie i nierzucające się w oczy. Przesadnie ozdobne nie pasują do Pana Młodego.

Pamiętajcie aby kupić garniturowe skarpety. Powinny być w kolorze stroju.  Są to cienkie i wysokie skarpety (muszą zasłaniać Twoją nogę – ślub nie jest odpowiednią chwilą aby prezentować nogi). Polecamy zakupić więcej niż jedną parę.  

Podsumowanie

Pamiętaj, aby dobrać wygodny strój. W końcu spędzisz w nim piękny ale jednocześnie stresujący dzień. Dodatkowo zabawa weselna też wymaga ruchu, który może być utrudniony przez nieodpowiedni strój.

  • Podczas poszukiwań stroju warto mieć eleganckie buty oraz koszule, dzięki którym lepiej zwizualizujemy efekt końcowy.
  • Krawat/mucha powinien być ciemniejszy od koszuli.
  • Skarpety garniturowe powinny być w kolorze stroju.

Mam nadzieję, że ten krótki artykuł pomógł Wam w doborze odpowiedniego stroju na ślub. Ostatnia rada: zabierzcie kogoś ze sobą na zakupy. Druga osoba zawsze dobrze doradzi.